Paylaş:
Esaretin Bedeli (1994)

Esaretin Bedeli Filminin Konusu

Esaretin Bedeli (1994) (The Shawshank Redemption - 1994)

Türü: ,
hd izle sitemizden hızlı tek parça Frank Darabont'un yönettiği ve Stephen King'in aynı adlı romanından uyarlanan "Esaretin Bedeli" (The Shawshank Redemption), 1994 yılında yayınlandığında büyük beğeni toplayan ve hâlâ birçok kişi tarafından en iyi filmlerden biri olarak kabul edilen bir dram ve suç filmidir. Film, haksız yere suçlanan ve Shawshank Hapishanesi'nde geçirdiği yıllar boyunca arkadaşlık, umut ve insanın içindeki iyiliği bulma temasını işler.
Hikaye, Andy Dufresne (Tim Robbins) adında başarılı bir bankacının hayatından başlar. Andy, eşini ve onun sevgilisini öldürmek suçlamasıyla mahkûm edilir, ancak suçu işlemediğini iddia eder. Shawshank Hapishanesi'ne gönderilen Andy, ilk başta hapishane yaşamına alışmaya çalışırken, zamanla buradaki insanlarla ilişki kurmaya başlar.Andy'nin hapishanedeki yaşamı, özellikle Red (Morgan Freeman) adlı mahkûm ile kurduğu dostluk sayesinde değişir. Red, hapishanede uzun yıllar geçirmiş bir mahkûmdur ve Andy'nin hücresinin yakınında yaşar. İkisi arasında sıkı bir dostluk gelişir ve Andy, Shawshank Hapishanesi'nde yaşayan diğer mahkûmlar için faydalı olur. Bankacılık becerileri sayesinde gardiyanlar ve hapishane yöneticileri ile de iyi ilişkiler kurar.Andy, hapishane müdürü Warden Norton (Bob Gunton) ile işbirliği yaparak birçok yasa dışı iş yapar. Bu işlerin karşılığında hapishanenin finansal durumunu düzeltir ve mahkûmlar için bir kütüphane inşa eder. Ancak Andy, asıl amacının hapishaneden kaçmak olduğunu kimseye söylemez.Film, Andy'nin haksız yere mahkûm edilmesi, hapishane yaşamı ve dostlukları üzerinden insanın içindeki umudu ve iyiliği bulma temasını işler. Andy'nin sıradışı zekası ve iyilikseverliği, hem mahkûmları hem de izleyiciyi etkiler. Red'in film boyunca anlatıcı olarak kullanılması, hikayeye derinlik katar."Esaretin Bedeli," unutulmaz sahneleri, güçlü oyunculuk performansları ve insan doğasına dair derin düşündürücü temalarıyla izleyicileri etkileyen bir başyapıttır. Umudu ve insanın içindeki iyiliği anlatan bu film, sinema tarihinde özel bir yere sahiptir. Bu Film özeti admin tarafından oluşturuldu.
Ülke
IMDb Puanı
8.703 (23987 oy)
Beğeniler
İzlenme
256
Yapım Yılı
Süre
142 dk.
Fragman
OFFICIAL TRAILER
Esaretin Bedeli fragmanını izle
1994
Tim Robbins
Tim Robbins
Andy Dufresne
Morgan Freeman
Morgan Freeman
Ellis Boyd 'Red' Redding
Bob Gunton
Bob Gunton
Warden Norton
William Sadler
William Sadler
Heywood
Clancy Brown
Clancy Brown
Captain Byron T. Hadley
Gil Bellows
Gil Bellows
Tommy
James Whitmore
James Whitmore
Brooks Hatlen
Frank Darabont
Frank Darabont
Director
Stephen King
Stephen King
Yazar
Frank Darabont
Frank Darabont
Yazar

Esaretin Bedeli Hakkında Yorumlar (0)

The maximum upload file size: 100 MB. You can upload: image, other. Links to YouTube, Facebook, Twitter and other services inserted in the comment text will be automatically embedded. Drop file here

background Layer 1 background Layer 1 background Layer 1 background Layer 1 background Layer 1 background Layer 1
film