Paylaş:
Maide’nin Altın Günü (2017)

Maide’nin Altın Günü Filminin Konusu

Maide’nin Altın Günü (2017) (2017)

Türü: ,
hd izle sitemizden hızlı tek parça "Maide'nin Altın Günü," 2017 yılında gösterime giren ve Türk komedi sinemasının sevilen oyuncularından Demet Evgar'ın başrolünde olduğu bir filmidir. Yönetmenliğini Yavuz Turgul'un üstlendiği bu yapım, bir altın günü etrafında şekillenen komik olayları konu alır.
Film, baş karakter Maide'nin (Demet Evgar) yaşadığı mahallede tanınmış ve sevilen bir kadın olmasını anlatır. Maide, altın günleri düzenlemesi ve misafirperverliğiyle tanınır ve çevresinde birçok arkadaşı vardır. Mahallenin kadınları, aralarında altın günleri düzenleyerek zaman geçirirler ve birbirlerine yardımcı olurlar.Ancak bir gün, Maide'nin altın gerdanlığı çalınır. Bu olay mahallede şok etkisi yaratır ve herkes birbirine şüpheyle bakmaya başlar. Maide, gerdanlığını bulmak ve hırsızı ortaya çıkarmak için elinden geleni yapmaya kararlıdır. İşte tam bu noktada Maide'nin yeğeni Yağmur (Yavuz Bingöl) devreye girer.Yağmur, Maide'nin çalınan gerdanlığını bulmak için kolları sıvar ve kuzeninin altın günü arkadaşlarıyla iletişime geçer. Ancak bu araştırma süreci, birbirinden komik olaylarla dolu bir maceraya dönüşür. Yağmur, kadınların arasına karışır, her birini ayrı ayrı sorgular ve gizemi çözmeye çalışır.Film, mahalle kültürünü ve dayanışmayı vurgularken aynı zamanda komik ve absürd olaylarla izleyicilere keyifli anlar yaşatır. Demet Evgar'ın Maide karakteriyle başarılı performansı, filmin eğlenceli ve renkli atmosferini güçlendirir. Yavuz Bingöl'ün Yağmur karakteri de filmdeki komik unsurlara katkı sağlar."Maide'nin Altın Günü," aile ve mahalle ilişkileri üzerine kurulu bir komedi filmi olarak öne çıkar. Film, güldürürken düşündüren ve sıcak bir hikaye sunar. Türk komedi sinemasının sevilen temalarından birini işleyen bu yapım, izleyicilere eğlenceli bir deneyim sunar. Bu Film özeti admin tarafından oluşturuldu.
Ülke
IMDb Puanı
4.079 (19 oy)
Beğeniler
İzlenme
626
Yapım Yılı
Süre
115 dk.
Fragman
OFFICIAL TRAILER
Maide’nin Altın Günü fragmanını izle
2017
Ezgi Mola
Ezgi Mola
Maide
Mesut Can Tomay
Mesut Can Tomay
Yağmur
Hilmi Özçelik
Güngör
Gülhan Tekin
Gülhan Tekin
Gülseren
Demet Gül
Sevda
Nalan Olcayalp
Nalan Olcayalp
Şermin
Selma Arıkan
Aheste
Caner Özyurtlu
Caner Özyurtlu
Director

Maide’nin Altın Günü Hakkında Yorumlar (0)

The maximum upload file size: 100 MB. You can upload: image, other. Links to YouTube, Facebook, Twitter and other services inserted in the comment text will be automatically embedded. Drop file here

background Layer 1 background Layer 1 background Layer 1 background Layer 1 background Layer 1 background Layer 1
film