Paylaş:
Maymunlar Cehennemi: Başlangıç (2011)

Maymunlar Cehennemi: Başlangıç Filminin Konusu

Maymunlar Cehennemi: Başlangıç (2011) (Rise of the Planet of the Apes - 2011)

Türü: , , ,
hd izle sitemizden hızlı tek parça "Maymunlar Cehennemi: Başlangıç" (İngilizce adı: "Rise of the Planet of the Apes"), 2011 yılında çıkan bir bilim kurgu filmidir. Rupert Wyatt tarafından yönetilen ve başrollerinde James Franco, Andy Serkis, ve Freida Pinto'nun yer aldığı film, Planet of the Apes serisinin bir yeniden başlangıcıdır.
Hikaye, Dr. Will Rodman'ın (James Franco) liderliğindeki bir ilaç şirketinin laboratuvarında başlar. Will, babasının Alzheimer hastalığına yakalandığını gördüğünden, insanların zeka kaybını durduracak bir ilaç geliştirmeye çalışmaktadır. Bu ilacı test etmek için maymunlar üzerinde denemeler yapılır ve bir dişi maymunun zeka seviyesinin arttığını ve yeni nesil maymunlara geçebileceğini keşfederler.Ancak bir laboratuvar olayı sonucu, maymun testlerine son verilir ve tüm maymunlar öldürülür. Ancak Will, ormanın derinliklerinde annesi tarafından terk edilmiş bir şempanze yavrusu bulur ve ona Caesar adını verir. Caesar, Will'in gizlice getirdiği zeka artırıcı ilaçları annesine ve diğer maymunlara vererek onların zekalarını geliştirir. Ancak Caesar, kafeste hapsedildiğinde haksızlığa uğradığını hisseder ve zekasını kullanarak kaçar.Caesar, serbest kaldığında insan dünyasına dönüşüne tanık olur ve insanların şiddetli davranışlarını görür. Caesar, insan dünyasının zulmünden kaçarak diğer zekâ kazanmış maymunları örgütlemeye başlar. Bu süreçte, Will ve Caroline (Freida Pinto) adlı bir primatolog ile yakın bir ilişki kurar.Film, Caesar'ın hikayesini izleyerek onun zekasının ve liderlik yeteneklerinin nasıl geliştiğini görüyoruz. Caesar'ın diğer maymunları örgütleyerek kendi cehennemlerinden kaçma mücadelesi, insanlığın doğasını ve empati eksikliğini eleştirir.Görsel efektler açısından etkileyici olan "Maymunlar Cehennemi: Başlangıç," duygusal derinliği ve zekasıyla da dikkat çeker. Andy Serkis'in motion capture teknolojisiyle canlandırdığı Caesar karakteri, filmdeki performansın zirvesini temsil eder. Caesar'ın duygusal yolculuğu ve insanlar arasındaki yabancılaşma teması, filmi daha da anlamlı kılar.Sonuç olarak, "Maymunlar Cehennemi: Başlangıç," zeka ve empati konularını işleyen etkileyici bir bilim kurgu filmidir. Planet of the Apes serisinin yeni bir dönemine kapı aralar ve izleyicilere zekanın sınırlarını sorgulatan güçlü bir hikaye sunar. Bu Film özeti admin tarafından oluşturuldu.
Ülke
IMDb Puanı
7.285 (10626 oy)
Beğeniler
İzlenme
18
Yapım Yılı
Süre
105 dk.
Fragman
OFFICIAL TRAILER
Maymunlar Cehennemi: Başlangıç fragmanını izle
2011
James Franco
James Franco
Will Rodman
Andy Serkis
Andy Serkis
Caesar
Freida Pinto
Freida Pinto
Caroline Aranha
John Lithgow
John Lithgow
Charles Rodman
Brian Cox
Brian Cox
John Landon
Tom Felton
Tom Felton
Dodge Landon
David Hewlett
David Hewlett
Douglas Hunsiker
Rupert Wyatt
Rupert Wyatt
Director
Rick Jaffa
Rick Jaffa
Yazar
Amanda Silver
Amanda Silver
Yazar

Maymunlar Cehennemi: Başlangıç Hakkında Yorumlar (0)

The maximum upload file size: 100 MB. You can upload: image, other. Links to YouTube, Facebook, Twitter and other services inserted in the comment text will be automatically embedded. Drop file here

background Layer 1 background Layer 1 background Layer 1 background Layer 1 background Layer 1 background Layer 1
film